Jaka jest interpretacja płuc?

Proszę o interpretację: Skąpe pasemko niedodmowe nadprzeponowo w lewym płucu. Wzmożenie rysunku śródmiąższowo-okołooskrzelowego pól płucnych.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wzmożenie rysunku śródmiąższowo-okołooskrzelowego może wynikać z choroby serca. Interpretacja wyniku powinna się opierać również o stan kliniczny pacjenta, dlatego niezbędna jest kontrola u lekarza prowadzącego.