Jaka może być przyczyna podwyższonego parathormonu?

Witam! Jaka może być przyczyna podwyższonego parathormonu. Wapno, fosfor , wit d 3 ( 38,6)w normie. Markery nowotworowe CEA, CA19-9,AFP nie podwyższone . Kratynina tez w normie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być spowodowane gruczolakiem przytarczyc. Aczkolwiek w takim wypadku należy zawsze dobrze poszukać przyczyny podwyższenia parathormonu. Powinna Pani nadal być pod opieką swojego lekarza prowadzącego.