Lek na chrapanie

Zdarza mi się że chrapie w nocy. Mam w związku z tym pytanie. Jaki lek na chrapanie jest najlepszy i najskuteczniejszy, jaki lek na chrapanie najlepiej będzie zastosować? Problem chrapania nie pojawia się u mnie bardzo często, ale jednak się pojawia, żona zaczęła się trochę na to skarżyć, niby żartem, ale jednak nie do końca i wiem, że trochę jej to przeszkadza. Czy jest jakiś skuteczny lek na chrapanie? Najlepiej niech to będzie lek na chrapanie bez recepty i taki, który szybko zadziała. Słyszałem w reklamie o leku na chrapanie desnoran w sprayu, czytałem też różne opinie w internecie na jego temat, ale chciałbym jednak zasięgnąć fachowej porady zanim go zastosuję. Czy ten lek na chrapanie może powodować jakieś efekty uboczne? Czy powinienem może udać się z moim problemem do lekarza i wykonać jakieś badania? Bardzo proszę o odpowiedź.

Należy ustalić przyczynę. Wykluczyć zmiany obrzękowe w nosie, przerost muszli, skrzywienie przegrody. Zbyt wiotkie podniebienie, itd. Nie ma żadnych leków, leczeni e wyłącznie operacyjne.