Jakie badania wykonać przy podejrzeniu bakteryjnego zapalenia wsierdzia?

Witam. Podejrzewam u siebie bakteryjne zapalenie wsierdzia (mam niektóre objawy) spowodowane niewyleczonym zębem. Czy powinnam najpierw pójść do lekarza i na jakieś badania w tym kierunku czy najpierw pójść wyleczyć zęba czyli wyeliminować przyczynę ? I tak trzeba to zrobić ale przeczytałam że nieleczone zapalenie serca może mieć poważne konsekwencje, po jakim czasie mogą się one pojawić ? I jak wygląda leczenie w przypadku takiego zapalenia od zęba ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie wiem na jakiej podstawie podejrzewa Pani zapalenie wsierdzia, ale w takim razie powinna Pani zgłosić się do lekarza. Aby potwierdzić rozpoznanie powinno się wykonać echo serca. jednak cała diagnostyka powinna przebiegać pod ścisłym nadzorem lekarza.