Co może oznaczać ból i ściskanie w okolicach serca?

Witam. Jakiś czas temu odczuwałam ból, ściskanie trudno opisać w okolicach serca. Bol był taki że nie mogłam w nocy spać u leżeć na łóżku musiałam wstawać i chodzić lub siedzieć. Byłam u lekarza EKG w porządku tylko przyspieszone tentno. Dostałam leki robione ziołowe na uspokojenie bo lekarz stwierdził że to od stresu. Od niedawna dolegliwość powróciła może już nie aż tak silna jak poprzednim razem ale jest. Lekkie ściskanie i znacznie wyczuwalne przyspieszone tentno i zmęczenie (fakt faktem upały i praca ) Dodam że mam 21 lat. Mam powód do obaw ? Może powinnam zrobić jakieś inne badania oprócz EKG o których lekarz mi nie powiedział?? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być związane również z chorobami płuc czy aorty. W takiej sytuacji jeśli dolegliwości nie ustąpią być może będą potrzebne dodatkowe badania jak echo serca czy tomografia klatki piersiowej ale powinno to się odbywać pod ścisłym nadzorem lekarza. Powinien Pan udać się na wizytę kontrolną do lekarza rodzinnego, skoro leczenie nie przyniosło efektów.