Jakie badanie wykonuje się w diagnostyce migdałków podniebiennych?

Witam. Jak nazywa się badanie, w którym można obejrzeć kamerką wygląd migdałków podniebiennych? Czy takie badanie można wykonać również bez skierowania? Czy jest jakiś inny sposób oprócz biopsji i wycięcia tkanki na ocenę komórek migdałka podniebiennego, np. wymaz tak jak cytologia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badanie, o które Pan pyta to fiberoskopia, można ją wykonać bez skierowania, odpłatnie. Nie wykonuje się takiego badania jak cytologia migdałka. W określonych wskazaniach można pobrać wycinek, najczęściej jednak spotyka się badanie hist-pat po usunięciu migdałka. Pozdrawiam.