Jakie leki w leczeniu partnera przy infekcji u partnerki?

Niestety mój lekarz ginekolog nie mógł mnie przyjąć w trybie natychmiastowym,więc udałam się dzisiaj do lekarza rodzinnego z powodu infekcji intymnej(najprawdopodobniej grzybiczej).Lekarka przepisała mi flukonazol 50mg x1/dzień x5,dopochwowo gineintyma i clotrimazolum. Jednak nie wspomniała nic o partnerze.. Czy też powinien wziąć jakieś leki, mimo braku objawów? Jeśli tak czy będą konieczne leki na receptę? Jeśli nie, co najlepiej zakupić w aptece?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak konieczne jest rownież leczenie partnera i przynajmniej na pewien czas należy powstrzymać sie od stosunków. Proszę koniecznie udac sie do lekarza rodzinnego, upartnera mozna tez zastosować clotrimazolum krem.