Jakie są metody leczenia raka płaskonabłonkowego?

Anal cancer - squamous cell carcinoma T3N0M0 stage 2 ( rak plaskonablonkowy przy czym nie wiem czy brzegu ? czy kanalu ? czesc guza jest na zewnatrz czesc w srodku taki wynik dzis mama otrzymala od lekarza w UK). Wedlug mamy lekarza najskuteczniejsza metoda leczenia bedzie radioterapia. Czy to dobry wybor leczenia ? Czy w Polsce tez wchodzila by w gre tylko radioterapia czy terapia skojarzona ? Jak wygladaja statystyki ? Czy prognozy sa dobre ? Z gory dziekuje za udzielenie jak najwiecej inf.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na dość zaawansowany proces nowotworowy który w dobrej reakcji na radioterapię umożliwi być może zabieg operacyjny , do końca nie wiadomo jakie dotychczas były wykonane badania wiec ciężko się coś więcej wypowiedzieć , rokowanie zależy od wielkości i dokładnego umiejscowienia zmiany , opis wskazuje iż nie stwierdzono zmian przerzutowych do węzłów chłonnych i przerzutów odległych do innych narządów