Jakie są sposoby leczenia owrzodzeń żylnych?

Mam owrzodzenia zylne po wyżej kostki lekarz przpisal mas ale to się nie goi czy jest jakiś inny spoob tego leczenia żeby się goilo i nie bolalo

Leczenie owrzodzeń , ran przewlekłych wymaga najpierw wykonania badań celem ustalenia przyczyny powstania owrzodzenia tzn: trzeba sprawdzić ukrwienie kończyny, pobrać wymaz i ocenić florę bakteryjną w ranie. Jeżeli jest to typowe owrzodzenie żylakowe to po wykonaniu w/w badań włączyć leki flebotropowe, zastosować miejscowo plastry chłonne jeżeli jest wyciek lub dodatkowo ze srebrem jeżeli jest rana zainfekowana. W ranach z martwicą lub dużą ilością włóknika najpierw trzeba ranę oczyścić chirurgicznie. Jeżeli nie ma dużego wycieku z rany to można do rany stosować żele i plastry specjalistyczne lub specjalne plastry z żelem. Dostępne są też specjalistyczne plastry czyszczące - wchłaniają toksyny z rany i wiążą wewnątrz w formie żelu np. HydroClin. Do oczyszczenia rany można też zastosować larwy much - można zamówić luzem lub w specjalnych woreczkach. Bardzo dobre efekty uzyskuje się stosując terapie podciśnieniową -specjalne urządzenie utrzymuje w renie ujemne ciśnienie zdecydowanie przyspieszając gojenie. Bezwzględnie trzeba pamiętać , że nie będzie gojenia jeżeli kończyna jest opuchnięta -konieczna jest kompresjoterapia bandażowa lub specjalistyczne pończochy uciskowe.