Kamień w nerce a odżywianie

Mam 5 mm szczawianowo-wapniowy kamień w dolnym kielichu nerki , proszę o informację co jeść, pić aby nie dopuścić do wzrostu kamienia i rozrostu innych kamieni. Podstawowe produkty / szczaw, szpinak, buraki szczaw, szpinak, rabarbar, boćwina, figi suszone, kakao, herbata, kawa, czekolada, glutaminian, gotowe dania w proszku tgz koncetraty dań itd/ i napoje znam, ale chciałabym poznać szerszą tabelę produktów , interesują mnie szersza dieta

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę udać się do pobliskiego dietetyka aby zbilansował dla Pani odpowiednią dietę.

Pozdrawiam serdecznie