Karanie dziecka przez partnera

witam jestem od 4 miesięcy w związku z chłopakiem ,ma on 34 lata ja 23 ,ja mam córkę i teraz zaczyna sie mój problem on wiecznie chce karać moją córeczke za wszelkie jej wybryki ,ciągle się o to kłócimy bo nie pozwalam na krzywdzenie jej,drugim problem jest to że mieszkamy u niego w mieszkaniu i czuję się jak jego niewolnik nie mogę spotykać się ze znajomymi ,jeżeli ktos ze znojmych do mnie napisze on wstrzyna awanturę zawsze sugeruje mi ze mam wszędzie kochanków itd,i każe mi sie wyprowadzić

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki

Dr n. med. Artur Grodzki

Szanowna Pani!

To o czym Pani pisze jest bardzo niepokojące! Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie bicia dziecka. Taka patologiczna sytuacja może odbić się na prawidłowym rozwoju emocjonalnym dziecka.
Dodatkowo element uzależnienia finansowego w tym lokalowego od starszego partnera powoduje poczucie jego wyższości i daje mu, wg niego, prawo do żądań, zastraszania i przemocy.

Nie wiem, czy może Pani pozwolić sobie na powrót do rodziny czy wynajęcie własnego mieszkania, ale proszę się zastanowić, co jest większą wartością dla Pani, zdrowie dziecka i jego komfort czy związek z obcą i agresywną osobą?

Zawsze polecam szczerą rozmowę z partnerem, aby powiedzieć mu o swoich wątpliwościach. Jeżeli spokojna rozmowa nie pomoże, a partner nadal będzie agresywny i nie będzie chciał zaakceptować Pani dziecka w tedy należy poważnie zastanowić się nad sensem takiego związku.

Pozdrawiam serdecznie!