Kątowo ustawiona kość krzyżowa w rtg

Kątowo ustawiona kość krzyżowa. Niewielkie przewężenie krążka międzykręgowego na poziomie L4-L5 ze sklerotyzacją podchrzęstną i zmianami zwyrodnieniowymi. Niewielka rotacja osi długiej w odc. L kręgosłupa.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani/Panie.

Nie jest możliwa interpretacja wyniku pacjenta bez znajomości jego stanu klinicznego oraz historii choroby. Opisane są zmiany zwyrodnieniowe, co niewątpliwie jest patologią i może dawać np. dolegliwości bólowe, a rotacja osi długiej to skrzywienie kręgosłupa w tym odcinku. Zwyrodnienie krążka międzykręgowego może powodować ucisk na korzenie nerwów i powodować silny ból, czy np. drętwienie kończyny, ale nie napisał/a Pani/Pan nic o objawach Proponowałabym skonsultować wynik z lekarzem neurologiem lub ortopedą. Specjalista po analizie pełnej historii choroby i ocenie stanu klinicznego zaleci dalsze postępowanie.