Kiedy mogę zacząć treningi siłowe i rowerowe?

Witam, minelo 12dni od usuniecia żyły odpiszczelowej ( niewydolne zastawli w pachwinie i okol.łydki). Jestem wyczynowym kolarzem Mtb. Pytanie kiedy moge zaczac treningi siłowe i rowerowe. Oraz czy powinienwm mieć obawy przed wysokim tętnem w trakcie treningu z uwagi na klamre a nie podwiazanie żyły w pachwinie. Dziekuje

Można już w pełni po tego typu zabiegu uaktywnić się po 3-4 tygodniach od operacji. Co do wystąpienia wysokiego tętna nie ma to znaczenia ani dla układu żylnego ani też w przypadku zastosowania jakiejkolwiek klamry naczyniowe.