Kiedy po ospie dziecko może pójść do przedszkola?

Mam pytanie odnośnie ospy. Syn zachorował na ospe 25 grudnia po 10 dniach zaczęły odpadac strupki. Ospa przebiegała bez gorączki. W dniu dzisiejszym widnieją jeszcze 2 strupki. Kiedy mogę puścić dziecko do przedszkola i czy konieczna jest wizyta kontrolna po ospie?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy nie ma nowych zmian? sadze ze warto jest udać się do pediatry