Korekcja wady zgryzu a koronki porcelanowe

Mam 23 lata i wadę zgryzu-zęby schodzą mi się do środka, są nisko osadzone i mam problem z gryzieniem,np. Jabłek. W dodatku kiedyś miałam u nieumiejętnego orto usuniętą jedynkę,zęby się zeszły i żeby to skorygować 5 lat temu miałam zakładany mostek na jedynkę i dwójkę.Czy jest szansa naprawienia tej wady zgryzu przy koronkach porcelanowych i ile może to potrwać?jak się do tego przygotować?czy będę mogła mieć zakładane licówki po skończonym leczeniu?

Dobry ortodonta powinien sobie poradzić z wadą i dopiero wtedy protetyka.
Po co licówki na zęby z koronami , przecież jak jest korona to po co licówka??

Witam,

w Pani przypadku zasadne byłoby zaplanować i zaprojektować na nowo uśmiech na modelach i na podstawie zdjęć - żeby znać przyszłe ustawienie zębów. Dopiero według tego planu przeprowadzić najpierw leczenie ortodontyczne a na koniec protetyczne. Zależnie od ilości tkanek zęba, koniecznej preparacji i oczekiwanego kształtu wykonuje się nowe korony bądź licówki.

Pozdrawiam,
Aleksandra Rozmysłowicz

Witam!
Z tego, co Pani napisała widać,że sytuacja jest skomplikowana... Niestety,na podstawie opisu nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytania! Powinna sie Pani udać do stomatologa i ortodonty,którzy na podstawie badania i zdjęć rtg będą mogli zadecydować o leczeniu... Myślę,że współpraca obu lekarzy w Pani sytuacji będzie niezbędna. Pozdrawiam.

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki. W takiej sytuacji prawdopodobnie samo leczenie protetyczne nie wystarczy. Konieczna będzie ponowna współpraca z ortodontą i odpowiednie przygotowanie zębów do planowanych koron/licówek.