Krostki na twarzy i ciele u 9-latki

Witam, u mojej 9 letniej córki pojawiają się krostki na twarzy. Najpierw malutkie, później z białą kropką w środku. Następnie się powiększają. Są suche łuszczące. Zaczynają się też pojawiać na nogach i brzuchu. W tamtym roku było podobnie. Krostki pojawiły się w okolicy zimy tak jak teraz. Późną wiosną zaczęły znikać. Teststy alerg nie wykazały alergii. Co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże zapalne. Nie można wykluczyć innej przyczyny powstawania zmian. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.

Witam! Opisane zmiany mogą być zwykłymi potówkami. To częsta zmiana skórna u dzieci o tej porze roku. Ich pojawienie się wiąże się z tym, że dzieci są ubierane zbyt ciepło (również w mieszkaniu) w związku z czym ich skóra nie ma szansy oddać nadmiaru ciepła.