Laser usuwający jasne włoski

Czy jest w obecnych czasach laser, który skutecznie pozbędzie się jasnych włosków? Wiem, że lasery wymagają ciemnych włosów, lecz w internecie natknąłem się na kilka stron gdzie jest opisany np. laser Neodymowy (long Pulse), który posiada długość fali 1064nm i działa on także na hemoglobinę aby dokonać fototermolizy naczyń krwionośnych, z których korzysta brodawka włosa. Włos nie zostaje spalony a cebulka nie jest naruszona. Jedynie brodawka zostaje odcięta od naczyń krwionośnych. Czy to prawda?

Witam Pana,

Lasery typu Nd- yag rzeczywiście działają na naczynia, które odżywiają macierz włosa. W związku z tym czasem używamy ich do redukcji jasnych włosów. Jednakże z badań jakie zostały opublikowane do tej pory jak i z własnych doświadczeń wynika , iż włosy ulegają znacznemu przerzedzeniu natomiast wymagają minimum 8- 10 zabiegów.

W razie potrzeby większej ilości informacji i na próbę laserową zapraszam do nas do gabinetu.

www.delightfulwoman.pl
Pozdrawiam

Ma Pan rację , ndyag usuwa jasne włoski , lecz wiązka jest mniejsza niż głowica diodowa i praktycznie stosuje się go do mniejszych partii ciała . Zapraszam do Forever Young.

Dzień dobry,

Owszem, laserem Nd:Yag można wykonać zabieg epilacji. Jest on rekomendowany dla osób mających jasny włos oraz dla pacjentów ciemnoskórych. Jednak trzeba pamiętać, że tutaj potrzebna jest większa liczba zabiegów niż w przypadku lasera diodowego.

Pozdrawiam