Leczenie aft w jamie ustnej

Witam Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego pojawił się u mnie problem z aftami. Od września wyleczyłem je już dwa razy. Około tydzień temu pojawiły mi się znowu. Jednak dzisiaj (11.02) pojawiły się u mnie zajady. Czytałem, że można było się zarazić tego od kogoś np poprzez picie po kimś, ale ja nikomu nie pozwolę napić się z mojej szklanki/butelki i po nikim nie piję. Ręce myję przed każdym posiłkiem, każdy owoc (Jabłko i banan praktycznie codziennie) dokładnie myję przed zjedzeniem.

Witam! Tego typu zmiany maja tendencję do pojawiania się u osób z anemią, niedoborami witamin z grupy B, narażonych na przewlekły stres oraz przemęczonych. Proszę zadbać o eliminacje powyższych czynników ryzyka.