Leczenie ubytku w dolnej szóstce

9.06 bylam u stomatologa,gdzie mialam leczony duzy ubytek w dolnej szóstce. Pani doktor wlozyla mi lekarstwo majac nadzieje ze pomoże. Tyg pozniej ząb zostal oczyszczony i zaplombowany gdyz nie bylo z nim problemów. Dzisiaj mija 10 dni od zakończenia leczenia,lecz co jakis czas odczuwam lekki bol tego zeba oraz czuje bol przy nagryzaniu. Czy ząb zostal zle oczyszczony?czy poprosic o leczenie ponowne na gwarancji?

DZień dobry. Lekarstwo do zęba wkładane jest na jakiś czas tylko przy bardzo głębokich ubytkach. Niestety po założeniu wypełnienia, taki ząb może jeszcze długo boleć przy nagryzaniu, a także przy kontakcie z zimnymi płynami. Ząb jest żywym organizmem i gojenie się rany, a przecież tym jest ubytek próchniczy, może trwać bardzo długo. Czasem, zdarza się, że próchnica dostanie się przez cienką ściankę zęba do kanałów i pomimo dobrego oczyszczenia zęba i prawidłowego wypełnienia, trzeba wykonać leczenie kanałowe. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli ból nie jest bardzo silny, jest ogromna szansa, że ząb się zagoi. Pozdrawiam Urszula Jarosz