Leczenie zaburzeń seksualnych bez wizyty u seksuologa

Jestem wstydliwy i nie ukrywam krepuje mnie taka wizyta u lekarza oraz rozmowa o moich problemach czy istnieje mozliwość leczenia bez wizyty u seksuologa?

Dzień dobry!

Leczenie seksuologiczne opiera się o kontakt z lekarzem seksuologiem lub psychologiem seksuologiem - podobnie jak leczenie problemów okulistycznych opiera się o kontakt z okulistą. Niestety, nie można mówić o właściwej, kompletnej i skutecznej terapii przez telefon czy Internet. Taka forma kontaktu, bez osobistego spotkania w gabinecie, może mieć raczej charakter porady, wstępnej oceny i polecenia właściwego kierunku dalszych działań. Jeśli trudno Panu przełamać się przed wizytą, polecam zacząć od spotkania z psychologiem seksuologiem, który na co dzień pomaga walczyć pacjentom ze skrępowaniem, wstydliwością, trudnością w opowiadaniu o problemach intymnych.

Pozdrawiam!