Lek na nadczynność tarczycy i przytycie

Około miesiąca temu wykryto u mnie nadczynność tarczycy, zupełnie przypadkowo, ponieważ nie miałam żadnych objawów. Od 3 tygodni biorę Thyrozol 15mg/dobę, od tego momentu przytyłam już ok 7kg, pomimo ze nie jem dużo - 1800-2000 kalorii, zdrowo i biegam, czy od tego leku sie tyję, jeśli tak, ile można utyć przez np. rok jego stosowania?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyjmowanie podanego leku może powodować przyrost masy ciała, ale w większości przypadków jest to działanie pożądane (w nadczynności tarczycy - ubytek masy ciała). Proponuję zgłosić się do lekarz endokrynologa. Być może przyjmuje Pani zbyt wysoką dawkę leku, ale należy pamiętać, że wszelkie modyfikacje leczenia trzeba ustalać na wizycie lekarskiej, i zawsze zmianę leczenia określa lekarz po bezpośrednim badaniu pacjenta, dlatego proszę umówić się do lekarza.