Możliwość ciąży a pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i plamienie

od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. nowy blister zaczełam 28.09. Wczoraj, tj. 8.10. pominęłam tabletkę, którą przyjęłam dzisiaj wraz z tą, którą miałam przyjąć. Zaczeło mi się plamienie. Chciałabym wiedzieć, czy nie będzie to zagrażać ochornie jaką dają tabletki. Ostatni stosunek miała we wtorek rano. Dodam też, że w poprzednim tygodniu przez 3 dni brałam leki fluomizin, po których również doszło do stosunku. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pominięcie tabletki i opóźnienie większe niż 12 godzin może predysponować do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej.