Możliwość przyjmowania preparatu Acard przy krążku Nuvaring

Witam. Mam 36 lat. Czy używając krążek NuvaRing mogę brać jednocześnie preparat Acard lub inny tego typu? Chodzi o to, aby nie odpuścić do zakrzepicy. Wyniki krwi mam w normie. Jednak moja praca ma charakter biurowy i dużo godz. spędzam przed komputerem. Do tego mała aktywność fizyczna.

Może Pani, ale jeśli nie ma innych wskazań do wdrożenia antyagregacji, o których Pani nie wspomniała, nie ma sensu. Proponuję wdrożyć kompresjotrapię profilaktyczną (lub leczniczą, jeśli ma Pani żylaki), co 2-3 godziny wstawać i wykonać kilka prostych ćwiczeń, angażujących pompę mięśniową kończyn dolnych, zredukować masę ciała do prawidłowych wartości BMI, nie palić tytoniu, nie nadużywać alkoholu.