Nadmierna wrażliwość u 20-latki

Jestem 20 letnią studentką. W życiu ogólnie układa mi się dobrze i nie mam żadnych problemów. Jest jednak rzecz, która mnie męczy - praktycznie za każdym razem gdy czytam książki (jakąś serię) wczuwam się w nie, a gdy skończę czytać to płaczę jak głupia. Nie mogę tego powstrzymać. Siedzę dzień w dzień i non stop ryczę. I nie mam pojęcia czemu. Jestem aż taka wrażliwa? Czemu wypłakuję oczy po jakieś lekturze ? W sercu czuję przeżywający ból, jakby mi ktoś bliski umarł.

Witam, czytanie książek przenosi nas w zupełnie inny świat, w którym poznani bohaterowie są dla nas na wyciągniecie ręki. Przebrnięcie przez jakąś serię powieści siłą rzeczy sprawia, że zżywamy się z bohaterami. Stają się nam bliscy, bo współprzeżywamy ich przygody. Zakończenie serii niesie ze sobą konieczność zerwania tej "więzi" i może skutkować poczuciem smutku wynikającym z tego nietypowego rozstania. W przypływie szczególnego smutku proszę pomyśleć, że zawsze może Pani wracać do ulubionych fragmentów serii lub wręcz przeciwnie - jak najszybciej zanurzyć się w kolejnej. Jeśli jednak przeżywany przez Panią ból jest tak silny, że przeszkadza w funkcjonowaniu, proszę pomyśleć o konsultacji z terapeutą.