Nadwaga u 3,5-letniego dziecka

Dobry Wieczór. Mój 3,5 letni syn waży 23 kg.Dawno go nie mierzyłam ale widać po nim że jest zbyt ,,grubaśny'' Je dosyć spore ilości jak na swój wiek ale nie wiem co zrobić aby tyle nie zjadał.Myślę że z ruchem problemów nie będzie bo lubi biegać i przebywać na dworze. Chodzi mi jedynie jak sprawić by dziecko mniej jadło i jakie produkty ograniczyć. Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Dzięki temu nawyki dziecka zostaną już teraz dobrze ukształtowane i nie będzie ono miało problemów z nadwagą w przyszłości.

Dobrym sposobem na poznawanie przez dziecko nowych smaków zdrowych produktów jest zabawa, np. odgadywanie jaki to owoc.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/