Nadwrażliwość zębów u 37-letniej kobiety

Witam. Ponad cztery miesiące temu miałam zakładana korone na górne zeby (całościową). Pojawiła się nadwrażliwość zębów (osunięcie dziąseł), lekarz smarował mi te miejsca fluorem (nie jestem pewna czy to fluor) oraz zalecił stosowanie delikatnej pasty Elmex i płyn do płukania ust. Niestety nadal odczuwam dolegliwości nadwrażliwości... Jak można mi pomóc? Lekarzowi już chyba wyczerpały sie pomysły... :/ Pozdrawiam Kata

Nadwrazliwość na bodźce termiczne po założeniu mostów protetycznych wywołana jest najczęściej ich brakiem szczelności. Jezeli spowodowane to jest odsłonieciem szyjek zebowych mozna zastosować chirurgiczne przyslonięcie, polegające na przeszczepie płata z podniebienia lub naciągniecie dziąsła,jezeli jednak wystepuje na długosci calego mostu, pozostaje niestety jego wymiana. Pozdrawiam.