Nasilenie trądziku podczas okresu

Witam, Od ponad 6 lat bezskutecznie walczę z trądzikiem. Przez te lata zauważyłam, że w okresie wakacji trądzik znacznie się u mnie nasila. Chciałabym się dowiedzieć, jak dbać o skórę trądzikową latem i jakich produktów domowej roboty mogłabym używać, żeby trądzik więcej się nie nasilał.

Witam Panią,

Proponuje wykonanie w okresie jesiennym zabiegów z kwasami : pirogronowym lub salicylowym. Wykazują bardzo dobre działanie sebostatyczne ( mniejsze świecenie się buzi) i przeciwzapalne ( zmniejszenie zmian trądzikowych).

Tymczasem zalecam używanie na noc preparatu Skinoren ( do kupienia w aptece) z kwasem azelainowym, który normalizuje złuszczanie naskórka przez co powstaje mniej zmian trądzikowych.
Proszę nie opalać twarzy bo to również nasila powstawanie zmian zapalnych.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.

Dzień dobry,

Zalecam działanie kompleksowe czyli odpowiednio dobrane do Pani rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (polecam laserowy peeling węglowy, kwasy- glikolowy, salicylowy, azelainowy) oraz prawidłowa pielęgnacja domowa do cery trądzikowej. W preparatach proszę szukać takich substancji jak: żeń-szeń, wyciąg lukrecji, aloes, rumianek, algo, zielona herbata, alantoina czy pantenol. Polecam produkty Acnicare z firmy Synchroline dostępne w aptekach.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, oprócz powyższych sugestii w okresie letnim należy unikać ciągłego przebywania na słońcu. Jeżeli jest Pani narażona na działanie promieni słonecznych powinna zabezpieczać Pani skórę kremem uniemożliwiającym wnikanie promieni UV. Krem z filtrem aplikowany powinien być zazwyczaj co 3-4 godziny. W kwestii pielęgnacji, radziłabym unikać produktów domowej roboty. Obecnie dostępne są kosmetyki naturalne, które posiadają dokładne wytyczne dotyczące sposobu ich przechowywania oraz aplikacji na skórę. Z wyrazami szacunku, Aleksandra Duczmal.