Nie radzę sobie

Jesteśmy ze sobą 5 lat. Od 2 lat mieszkamy razem. Zamiast zbliżyć się do siebie, oddaliliśmy się. Nie kochamy się, a nawet jak dochodzi do zbliżenia, nie szczytujemy, nie mamy przyjemności. Ostatnio odkryłam, że mój partner siedzi na internecie na stronach porno. Czuję teraz do niego obrzydzenie, nie potrafię sobie pomóc z tym, ponieważ byłam zakompleksiona, ale teraz naprawdę bardzo obniżył mi samooocenę.. nie mam już sił.. jest mi ciężko, bo już wiem dlaczego nie ma na mnie ochoty. Proszę o pomoc, co robić, jak postąpić.. jakiej rady potrzebuję. Z góry dziekuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

W związkach partnerskich często pojawiają się kryzysy. Najważniejsze jest, by razem starać się poprawić sytuację. Oddalanie się od siebie partnerów nie pomaga w takiej sytuacji. Partner może korzystać ze stron pornograficznych, gdyż czegoś mu w związku brakuje. Może to być spowodowane zaburzeniami sfery seksualnej w Waszym związku. Warto byłoby porozmawiać o problemach, opowiedzieć nawzajem o swoich obawach i uwagach względem drugiej osoby. Może trzeba by też zasięgnąć porady specjalisty - udać się na terapię dla par. Pomoże ona poznać podłoże Państwa problemów, skonfrontować poglądy na temat związku i jego przyszłości. Terapia umożliwi prowadzenie trudnych rozmów w sposób otwarty i nieprzekształcający ich w kłótnie. Będą mieli Państwo możliwość lepszego poznania siebie nawzajem, jak i swoje wnętrze.

Pozdrawiam