Niedoczynność tarczycy i wynik TSH a somatyczna nerwica

Mam 20 lat. Około 2009 roku stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy (wynik miałam ok.7). Bez guzów i zmian. Brałam przez 5 lat Eltroxin 50 i po wizycie ostatniej poziom spadł do ok.3 jednak pani endokrynolog przepisała mi Euthyrox 75, żeby jeszcze zmniejszyć i kazała przyjść za 2 lata. Po paru miesiącach nagle wystąpiła u mnie somatyczna nerwica, różne dolegliwości, lekarze, szpital. W końcu psychiatra zaniepokojony kazał zrobić mi TSH i dziś patrzę na wynik 10,260. Nie rozumiem, dlaczego!?

MaPani niedoczynność tarczycy i jest to choroba przewlekła, zwykle postępująca i wymagająca okresowego zwiększania dawek Euthyroxu. W trakcie leczenia powinno się utrzymywać TSH poniżej 2,0 mcIU/ ml, dlatego endokrynolog zwiększył Pabni dawkę Euthyroxu. Po zmianie dawkowanie kontrola TSH powinna być po 2, max. 3 miesiącach. Kolejne kontrole mogą być żadsze ale z pewnością najrzadziej co 6 miesięcy.