Niepokojące zachowania u 13-latki

Dziewczynka lat 13 dużo czasu spędza w toalecie. Mówiąc że brzuch boli a w tym czasie wącha perfumy lakier do włosów ambi pur wypsikujac preparaty w ręcznik papiery toaletowy itp. Zostają puste opakowania. Nie zauważyłam nadpobudliwosci gadatliwosci czy tym podobnych ona zwykle była energicznym dzieckiem. Napewno jednak nie jest to normalne... zuzywajac kosmetyki w miejscach obcych ludzi również. Co obserwować jak rozmawiać czy wogole to już czas na rady specjalistów psychologów???

Warto zacząć od szczerej rozmowy z córka w atmosferze zainteresowania, troski i niepokoju związanego z jej zachowaniem. Dopytanie o jego przyczyny i motywacje do ich podejmowania może wiele wyjaśnić.
Spotkanie z psychologiem w tej sytuacji możliwe byłoby podczas psychoterapii rodzinnej. Specjalista wraz z całą rodziną pracuje wówczas nad zrozumieniem i poradzeniem sobie z nietypowymi objawami u dziecka.

Witam
Córka wącha produkty codziennego użytku żeby wprowadzić się
w stan odurzenia (używa ich zamiast narkotyków). Środki te wykorzystywane zgodnie z zastosowaniem są całkowicie bezpieczne, ale wąchane
w specjalny sposób mogą doprowadzić do śmierci.
Wąchanie zawartych tam substancji lotnych wywołuje natychmiastowe
"ogłupienie", zaburzenia wzroku, omamy, halucynacje, zamglone widzenie,
dzwonienie w uszach, nadwrażliwość na światło, bóle głowy,
niezdolność ruchową, spowolnienie ruchów, łzawienie oczu, omdlenia,
zaburzenia równowagi itp.
W momencie dostarczenia dużej ilości toksycznych substancji chemicznych
do płuc, mogą one ulec uszkodzeniu. Uszkadzane zostają również komórki mózgowe, po przedostaniu się substancji z krwi do mózgu.
Istnieje ryzyko śmierci, np. osoba po zażyciu specyfiku może przestać oddychać
z powodu braku tlenu lub udusić się, zwłaszcza w przypadku korzystania
z plastikowej torby. Inhalacje tego typu mogą doprowadzić zarówno
do nieregularnego bicia serca, jak też o do zatrzymania akcji serca.
Wskazana natychmiastowa terapia psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Córka wącha produkty codziennego użytku żeby wprowadzić się
w stan odurzenia. Środki te wykorzystywane zgodnie z zastosowaniem
są całkowicie bezpieczne, ale wąchane w specjalny sposób mogą
doprowadzić do śmierci.
Wąchanie zawartych tam substancji lotnych wywołuje natychmiastowe
"ogłupienie", zaburzenia wzroku, omamy, halucynacje, zamglone widzenie,
dzwonienie w uszach, nadwrażliwość na światło, bóle głowy,
niezdolność ruchową, spowolnienie ruchów, łzawienie oczu, omdlenia,
zaburzenia równowagi itp.
W momencie dostarczenia dużej ilości toksycznych substancji chemicznych
do płuc, mogą one ulec uszkodzeniu. Uszkadzane zostają również komórki mózgowe,
po przedostaniu się substancji z krwi do mózgu.
Istnieje ryzyko śmierci, np. osoba po zażyciu specyfiku może przestać oddychać
z powodu braku tlenu lub udusić się, zwłaszcza w przypadku korzystania
z plastikowej torby. Inhalacje tego typu mogą doprowadzić zarówno
do nieregularnego bicia serca, jak też o do zatrzymania akcji serca.
Wskazana natychmiastowa terapia psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie