Nieśmiałość u u 19-latki

Witam, mam problem odnośnie mojej "nieśmiałości". To nie jest tak, że jestem jakaś bardzo nieśmiała, ale gdy np poznaje kogoś nowego, szczególnie chłopaka, mam taki "zawias". Nie wiem o czym mówić, peszę się. Jak kogoś już trochę dłużej znam nie mam tego problemu, Jak sobie z tym poradzić? Jak nie zapominać języka w buzi kiedy siada obok mnie nieznajomy chłopak?

Witam,
podobne stany mogą mieć swoje początki w przeszłości/np.pierwszy wzorzec mężczyzny,który onieśmielał/.Zachęcam do przepracowania problemu ze specjalistą,który po zidentyfikowaniu podłoża,pomoże zmienić wzorzec zachowania na mniej lękowy.Zachęcam także do skorzystania z technik hipnoterapii,które są w podobnych sytuacjach szczególnie pomocne.
pozdrawiam serdecznie

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza