Niewyczuwalne tętno płodu w 4. tygodniu

witam, siostra jest w 4 tygodniu ciazy, lekarz stwierdził ze tetno plodu jest nie wyczuwalne, zauwazył rowniez obok plodu cos w rodzaju krwiaka.siostra dostała leki na podtrzymanie. czy moze to oznaczac ze plod jest martwy? kiedy tetno plodu jest wyczuwalne na usg?

Akcję serca zarodka można w badaniu usg uzyskać w 5 ( a niekiedy później) tygodniu ciąży, w związku z czym w 4hbd nie można stwierdzić tzw ciąży obumarłej. Pozdrawiam

Dodam tylko do wypowiedzi przedmówców, że wszystko zależy od klasy aparatu USG, jednak w 4 tygodniu ciąży widać , co najwyżej pęcherzyk ciążowy, bez echa płodu, tym samym nie można w nim stwierdzić akcji serca. Radzę się udać za 2 tygodnie, żeby posłuchać( zobaczyć) akcję serca.