Odbudowa połamanego zęba

Połamał mi sie zab cały bok swojego zeba .Zab byl leczony kanaławo dwa razy chciałabym sie dowiedzc czy odbudowa boli bo mam miec odbudowe tego zeba na jakis wkładach i czy długo to trwa i jak wyglada i czy zab po tej odbudowe znów nie peknie?czy znieczulenie tez jest przy tym czy nie

Lek. Tomasz Budlewski

Tak raczej tak, Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

Szanowna Pani.

W prawidłowo leczonym kanałowo zębie nie powinna odczuwać Pani dolegliwości, pod warunkiem, że to leczenie zostało uprzednio zakończone powodzeniem, czyli wszystkie kanały zostały prawidłowo oczyszczone i wypełnione.
Celem przygotowania zęba leczonego kanałowo do odbudowy na wkładzie (metalowym lub z włókna szklanego) trzeba użyć wierteł, co wiąże się z wytworzeniem ciepła, które może być niekiedy przez pacjenta odczuwane jako dyskomfort o średnim natężeniu.
W razie dolegliwości, jeśli takie w ogóle wystąpią, można poprosić o znieczulenie.

Pozdrawiam