Jakie są metody odbudowy zęba?

Pytanie do stomatologa . Ząb 3 z przodu . Zab sie wykruszyl od dołu okolo 1 cm Usuniety nerw oraz przeprowadzone leczenie kanałowe . Przeswietlenie wykazało ,ze korzen ma dobry . Stomatolog zaporoponował odbudowe zeba w celu wzmocnienia .Mam pytanie Czy jest możliwosc odbudowy zeba na kołku-bolcu wzmocnienie na zasadzie plomby ?Jakie sa metody w tym przypadku ?Stomatolog zaproponowal wklad na bolcu ale jest to kosztowne okolo 600zl Jaka skuteczna metode wybrac i jakie sa koszta ?

Istnieją różne metody - odbudowa materiałem kompozytowym, materiałem kompozytowym wzmocnionym włóknem szklanym, wkład koronowo - korzeniowy z włókna szklanego, korona protetyczna osadzona na wkładzie koronowo - korzeniowym ( z włókna szklanego lub metalu ).

Witam, jeżeli pozostał bardzo mały zrąb zęba własnego to najlepiej odbudować go przy pomocy wkładu standardowego, metalowego lub z włókna szklanego i odbudować kompozytem lub zrobić wkład lany i na to koronę protetyczną. Ceny są różne i trzeba zapytać w gabinecie. Pozdrawiam