Odczyn zasadowy moczu u 6-miesięcznego dziecka

mam pytanie co do wyniku badania moczu dziecka a mianowicie wystąpil odczyn zasadowy liczne fosforany bezpost.dziecko ma 6 miesiecy. Po urodzeniu stwierdzone miał nieznaczne poszerzenie układu miedniczkowego. czy te wyniki to powód do zmartwienia?

Witam serdecznie. Niepokojąca jest obecność fosforanów bezpostaciowych i odczynu zasadowego- wskazują na skłonność do tworzenia złogów w drogach moczowych. Warto wykonać USG nerek.