Odklejenie napletka u rocznego dziecka

witam mam syna rocznego ostatnio miał cały czas zaczerwienionego siusiaka i zbiera mu się mastka pod skórką ,poszliśmy z synem do lekarza i okazało się ze ma sklejony napletek .Mam pytanie można to zostawić, bo lekarz chce go znieczulic i go odkleić, czy to jest bezpieczne bo czytałam dużo na ten temat i nie powinno sie nic z tym robic do 3 roku zycia ,bo mozna tylko zaszkodzic.

Szanowna Pani,
Można i tak i tak.
Odklejenie napletka można zrobić wczesniej jeśli nie rokuje on samoistnego oddzielenia. PO odklejeniu należy stosowac maści, które zapisze lekarz.
Można też zostawić Jeśli nie ma zakażeń to też nic się nie stanie.
z poważaniem,
J.Zachwieja