Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Orgazm wyłącznie w pozycji na jeźdżca

Witam, Regularnie współżyję ze swoim narzeczonym od koło 2 lat, jednak zawsze orgazm osiągam tylko w pozycji "na jeźdźca". Czym to może być spowodowane i czy powinno mnie to w jakiś sposób niepokoić?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Jak wywołać orgazm?

Witam, jeśli sposób i pozycja, w których osiąga Pani orgazm nie wpływa negatywnie na Pani relację z partnerem, to nie ma żadnego powodu do niepokoju. Pozycja na jeźdźca pozwala kobiecie na przejęcie kontroli nad sytuacją - samodzielnie można regulować tempo stosunku a także głębokość penetracji, dzięki czemu łatwiej jest tak dopasować doznania by osiągnąć przyjemność w wybranym przez siebie momencie. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog i seksuolog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
0

Dzień dobry.

Pozycja "na jeźdźca" daje kobiecie pełną kontrolę nad przebiegiem stosunku. Możliwe, że poczucie kontroli jest potrzebne Pani do utrzymania poczucia bezpieczeństwa - nie tylko podczas seksu, ale ogólnie w życiu i w związku. Stąd być może przeżywanie spełnienia tylko w tej pozycji. Wydaje się też, że skoro przeżywa Pani orgazmy, nie ma powodu, by przejmować się tym, że osiąga je Pani tylko w określonej pozycji. Jeżeli jednak ww. martwi Panią i niepokoi, może Pani skonsultować się z seksuologiem, który mógłby Pani przybliżyć problematykę fizjologii orgazmu i, jak sądzę, w pełni Panią uspokoić.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy