Osłabienie, utrata sił i męczliwość po zabiegu pomostowania

Witam, Tata ma 59 lat, jest 10 dni po operacji pomostowania. Był bardzo pozytywnie nastawiony, jednak po wyjściu ze szpitala jest bardzo słaby, męczy się każdą, nawet prostą czynnością, pulsuje mu w głowie, bardzo słabo sypia z wieloma przerwami. Stara się wykonywać ćwiczenia, jest bardzo skory do rehabilitacji. Niestety jest bez sił. Czy to normalne, kiedy powinien odzyskać siły, np. chociaż na spacer wkoło domu? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W tak krótkim okresie od zabiegu Pani tata rzeczywiście nie wrócił jeszcze na pewno do pełnej formy. Jeśli jednak duszność występuje przy tak prostych czynnościach, warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty kardiologa.