Pielęgnacja blizny po usunięciu pieprzyka z okolicy kącika ust

Jak po zabiegu na twarzy(usunięcie pieprzyka z okolic kącika ust) dbać o miejsce cięcia? Czy po ściągnięciu szwów należy nosić szwy zewnętrzne(jak tak, to jak długo?). Czy bliznę na początku można czymś przemywać?

Do momentu usunięcia szwów skórnych trzeba codziennie dezynfekować ranę. Po ich usunięciu można skórę normalnie myć mydłem czy tonikiem. Po usunięciu szwów ranę traktuje się jako zagojoną. Później można jednakże stosować maść ograniczającą bliznowacenie.