Płacz dziecka po kontakcie z wodą - co może być powodem takiego zachowania?

Witam , od dwóch dni dziecko po.kontakcie z woda placze przerazliwie i ma.pozniej czerwone plamki na ciele (syn ma 9 miesiecy)dodam.ze te dwa dni kapie go wiinym.miejscu niz zamieszkania chociaz od miehsca zamieszkania dziela nas dwie ulice...co to moze być? Bardzo lubi być w wodzie ale boje sie go wykapac bo placze tak jak.by go.cos bardzo bolalo... co to moze byc?woda nie jest za.goraca ani za zimna , dziecko idzie sie kapac z uśmiechem na twarzy a wychodzi tak ze ciezko go uspokoic....

Szanowna Pani, może być to reakcja alergiczna na zastosowany środek myjący. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry. Pozdrawiam