Pobyt w szpitalu po zabiegu przepukliny pępkowej

mam przepukinę pępkową idę 14 01-2014 do szpitala ile będzie trwała operacja i ile będę w leżał w szpitalu o co mam się spytac lekarza przed operacją

Czas zabiegu będzie uzależniony od wielkości przepukliny (od 0,5 godziny do nawet i 2 w przypadku dużych przepuklin, gdy np. trzeba wszczepić siatkę). Pobyt w szpitalu standardowo 3 dni (też zależy od zasięgu operacji). Informacje pełne na temat zabiegu otrzyma Pan w czasie pobytu w szpitalu od chirurga i anestezjologa. Będzie Pan o wszystkim dokładnie poinformowany.

Zabieg przepukliny pępkowej najczęściej wykonuje się sposobem Mayo. W zależności od wielkości przepukliny zabieg wykonuje się z uzyciem siatki lub bez. Siatkę wszywa się gdy ubytek powięzi jest znaczny i nie ma możliwości zbliżenia do siebie brzegów powięzi. Obowiązuje profilaktyka antybiotykowa przed operacją - jedna dawka przy wszywaniu siatki. Pobyt w szpitalu około 3-4 dni. Zakaz podnoszenia ciężkich przedmiotów po operacji do 2-3miesięcy.

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg