Podwyższona temperatura ciała u półrocznego dziecka

Moja 6 miesięczna (korygowany wiek 5 mies) miała rano gorączkę 38,6 st. Żadnych innych objawów. W poprzednim tyg brała antybiotyk, bo miała różowe ucho i wyciek z ucha, po 2 wizytach u laryngologa podobno ok już. Gorączka spadła do normalnej temp po nurofenie. Czy powinnam udać się do lekarza? Niech chcę narażać jej na niepotrzebne zarażenie się czymś w przychodni (zwykle czeka się tak ok godz w poczekalni...

nie można wykluczyć nawrotu choroby, proszę dotknąć ucho czy nie reaguje dziecko bólem? można też zmierzyć temperaturę termometrem w lewym i prawym uchyu, jeśli jest duża różnica to wskazuje na zapalenie ucha.