Pogrubienie śluzówki nosogardła i gardła

Czy pogrubienie śluzówki nosogardła i gardła może być objawem stanu zapalnego? Czy wymaga dalszej diagnostyki?

Jakie to pogrubienie śluzówki noso-gardła? Kto to stwierdził? Robił rinoskopie tylną, endoskopię jamy nosowo gardłowej? tego ot tak nie widać. Trzeba zrobić badanie mikroskopowe. Wycinek z błony śluzowej gardła.Wymazy na posiew i antybiogram. ej koledzy ej!