Powiększony sutek u mężczyzny

Dzień dobry. Mam lekko powiększony jeden sutek, badanie USG niczego niepokojącego nie wykazało. Po urlopie strasznie mnie swędział, lekarze zapisali mi maść sterydową Elocom, ale nic się nie zmieniło, dalej jest lekko powiększony i czasami swędzi. Dodam że jestem mężczyzną w wieku 45 lat. W tym roku przeszedłem operację jelita przed która miałem robione badanie TK, RM, oraz dwa razy prześwietlenie płuc zastanawiam się czy tak duża dawka promieniowania może mieć na to wpływ, a może słonce latem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sutek wymaga obserwacji, dalsze powiększanie się, lub wyczuwalne zgrubienie mogą wymagać dalszych badań diagnostycznych, w tym badań hormonalnych, lub wykonania biopsji.
Prawdopodobieństwo wywołania zmiany przez badanie Tk i 2 zdjęcia RTG jest bardzo niskie, zwłaszcza, jeżeli skóra nad sutkiem nie jest zmieniona.