Powikłania po tlenku cynku w zepsutym zębie

czy od zepsutego zeba 1,5 roku tam jest tlenek cynku boje się go wyrwać żeby powikłań nie dostać później po wyrwaniu ,zemdlec czy sepsy czy anginy ludwiga.to górna 6 prawa i nad nią torbiel,nie było go tam nigdy.pojawił się w trakcie odkąd jest tam tlenek.ostatnio bolą mnie stawy,czy może być od tego.?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

To moze zacznie się Pani bać powikłań związanych z zębopochodnym ogniskiem zakażenia, proponuje zacząć szukać nowego serca i nerek
Zęba należy usunąć
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Opatrunek z tlenku cynku nie powinien być w zębie przez taki długi okres czasu. Powinna Pani jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego i "usunąć" problem, gdyż właśnie tkwienie w takim stanie może doprowadzić do poważnych powikłań ogólnoustrojowych.