Powikłania zakrzepowo-zatorowe po zabiegu ablacji

Witam ponownie! Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie związane z moimi dusznościami po przebytej ablacji 3 grudnia 2012r. Jeszcze jedno pytanie chciałabym zadać, jeśli się okaże, że mam powikłania zakrzepowo-zatorowe po tej ablacji, to co mnie czeka? Czy to jest bardzo niebezpieczne dla mnie? I jakie jest leczenie? Następną ablację mam wyznaczoną na 9 stycznia, nie wiem czy się mam zdecydować na nią. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Izabela
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Co to jest ablacja?

Poważne zagrożenie miarowego rytmu serca wiąże się z wykonaniem zabiegu ablacji. Dr Piotr Gryglas przybliża, na czym dokładnie polega ablacja oraz kiedy jest ona skuteczna.

Witam! W przypadku rozpoznania lub silnego podejrzenia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich) zalecane jest leczenie przeciwkrzepliwe. Leczenie to polega na początkowym stosowaniu heparyny, która później zastępowana jest doustnym antykoagulantem (acenokumarol lub warfaryna). W przypadku podejrzenia powikłań zakrzepowo-zatorowych (obecność typowych czynników ryzyka) konieczna jest diagnostyka, a następnie leczenie. Problem najczęściej wymaga hospitalizacji. Niestety nie znam dokładnie Pani przypadku jednakże w przypadku występowania objawów sugerujących powikłania zakrzepowo-zatorowe konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, a najlepiej u kardiologa prowadzącego. Konieczne jest wyjaśnienie omawianego problemu przed zabiegiem ablacji. W przypadku ewidentnego potwierdzenia podejrzewanych powikłań, może okazać się konieczne odroczenie terminu ablacji. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu jak najszybszego zbadania Pani. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty