Czy kardiowersja jest bezpieczna?

Cz kardiowersja jest bezpieczna? Przeczytałam też bardzo przykre komentarze od rodzin osób,które umarły po kardiowersji i bardzo się boję. Moja mama jest już po ablacji. Jest również osoba z nadwagą. Od jakiś 2 miesięcy zażywa leki na zakrzepy,które zapisała jej kardiolog(u której pacjentka długi czas)

Nie napisała Pani, czy chodzi o kardiowersję farmakologiczną, czy elektryczną. Biorąc pod uwagę wcześniejszą ablację, zakładam, że w planach jest wykonanie kardiowersji elektrycznej. Jak absolutnie każda metoda leczenia, kardiowersja także niesie ze sobą ryzyko powikłań, jest ono jednak niewielkie. Jednym z bardziej istotnych są powikłania zakrzepowo- zatorowe, których (jak Pani wspomniała) profilaktykę już wprowadzono.