Problem z głębokim oddychaniem u 29-latki

Dzień dobry, od czasu do czasu zdarza mi sie problem z oddechem-jest jakby taki płytszy, uczucie nimożności oddychania "pełną piersią" zrobienia głębszego oddechu albo przyspieszone bicie serca po powolnym wejsciu po schodach. Jestem szczupla, nie stronie od aktywnowsci fizycznej choc wyczynowo sportow nie uprawiam, ale po jakims wiekszym ruchu np tancu w trakcie imprezu musze cos jakis czas zrobic przerwe bo czuje ze ciezej mi sie oddycha.czy powinnam zrobic jakies badania?

Jak najbardziej wskazana jest diagnostyka, proszę zgłosić się do lekarza. I nie martwić się na zapas, jest kilka częstych łagodnych a bardzo częstych schorzeń, które dają takie objawy.