Problem z rozładowaniem złości i autoagresja u 12-letniego syna

witam.martwię się moim 12 letnim synem.nie potrafi rozładować zlości i bije się np.kapciem po ręku albo głową o ścianę.chciałabym iśc z nim na terapię rodzinną na nfz.gdzie w warszawie mogę się zgłoscić.

Terapia dzieci autoagresywnych powinna obejmować nie tylko osobę zaburzoną, ale całą rodzinę, ponieważ obecność tego zaburzenia świadczy zwykle o problemach wewnątrz rodziny.

Działalność terapeutyczna to praca z terapeutą (a czasami z psychiatrą). Moim zdaniem, najlepszym rodzajem terapii jest terapia przez sztukę lub aktywność fizyczną (sport). Należy dziecku pokazać inne metody rozładowania złości.

Co do terapii na nfz. Listę poradni znajdzie Pani na witrynie

http://fundacjabenevobis.pl/wp-content/uploads/Warszawskie-poradnie-psychologiczne-prowadz%C4%85ce-bezp%C5%82atn%C4%85-psychoterapie.pdf

Życzę szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu.

Witam Panią
Zapraszam do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci.
Anna Suligowska

Dzień dobry. Zalecałabym psychoterapię rodzinną. Dziecko jest jak gąbka i chłonie wszystkie emocje, które krążą w systemie rodzinnym. Jeśli nie radzi sobie ze złością, to dobrze by było, aby rodzice nauczyli go, jak sobie z nią radzić, jednak w pierwszej kolejności oni sami muszą sobie z nią radzić. Dziecko samo z siebie nie jest autoagresywne, coś powoduje, że pojawiają się takie zachowania. To coś jest ukryte w systemie rodzinny. Nie wiem, czy uda się Pani znaleźć na NFZ psychoterapeutę rodzinnego, czasami przyjmują w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych i w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie lub MOPS-ach. Pozdrawiam