Problemy w dzieciństwie a seksoholizm

Witam. Mam pytanie a mianowicie-jeżeli ktoś miał trudne dzieciństwo (dziecko alkoholików) a teraz pojawiły sie problemy typu seksoholizm to do jakiego lekarza powinien sie udać? seksuologa czy psychologa?

Dzień dobry,

Może Pan udać się do psychoterapeuty lub seksuologa, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologicznej lub prywatnie (proszę szukać terapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym, p.analitycznym).